نمایشگر سینمایی سونی کریستال یک تلویزیون 756 اینچی

نمایشگر سینمایی سونی کریستال یک تلویزیون 756 اینچی

نمایشگر سینمایی سونی کریستال یک تلویزیون 756 اینچی

19 دی1395
نمایشگر سینمایی سونی کریستال یک تلویزیون 756 اینچی

مهندسان ژاپنی شرکت سونی جدیدترین تلویزیون Sony را با ابعادی به اندازه 756 اینچ طراحی کرده اند، که به عنوان یک نمایشگر سینمایی قرار است، راهی بازار صوت و تصویر شود. در واقع این محصول با اندازه ی بسیار بزرگ و ویژگی هایی کارآمد می تواند برای محیط های سینمایی گزینه ایده آلی محسوب شود.

در واقع نحوه عملکرد نمایشگر سینمایی سونی Crystal شبیه به تلویزیون های OLED خواهد بود، با این تفاوت که این محصول از وضوح 16K نیز پشتیبانی می کند؛ بدین ترتیب کاربران به راحتی می توانند لذت تماشای تصاویر واقعی را تجربه کنند.
البته لازم به ذکر است پشتیبانی نمایشگر سینمایی کریستال از وضوح 16K در شرایطی که اکثر تولیدکنندگان بازار صوت و تصویر هنوز بر روی تولید تلویزیون ‌های 4K تمرکز کرده‌اند، نشان ‌دهنده حرفه ای بودن مدیران و مهندسان کمپانی سونی می باشد، که توانسته اند جدیدترین محصول خود را به این تکنولوژی بهره مند سازند.

نمایشگر سینمایی سونی کریستال همانند، صفحه نمایش سامسونگ Cinema LED به ماژول های میکرو ال ای دی بهره مند شده است، که هر 16×18 اینچ آن دارای وضوح 360×360 پیکسل و سه LED کوچک است؛ همچنین کمپانی سونی نیز اعلام کرد: کارایی این ویژگی همانند OLED خواهد بود، با این تفاوت که صفحه نمایش دارای کیفیت تصویر شفاف تری می باشد؛ البته نرخ روشنایی 1000 نیت و تولید رنگ بسیار دقیق (140 درصد از sRGB) و امکان پخش ویدیوهای سه بعدی از دیگر قابلیت های منحصر به فرد این نمایشگر بسیار بزرگ سونی خواهد بود.

قیمت نمایشگر سینمایی سونی کریستال در وضوح های مختلف :
کمپانی سونی نمایشگر سینمایی کریستال را به طوری طراحی کرده است، که با قرار دادن ماژل ها در کنار یکدیگر، نمایشگری با ابعاد و وضوح مختلف ساخته خواهد شد؛ برخی از پیکربندی‌ های آن نیز شامل وضوح فول اچ دی با 18 ماژول 2.4 در 1.2 متر، وضوح 4K با 72 ماژول 4.8 متر، وضوح 8K با 288 ماژول 9.8 در 5.4 متر و وضوح 16K با 576 ماژول 19 در 5.4 متر می باشد؛ البته شایان ذکر است چیدیمان ماژول ها به صورت بازی لِگو است، که قیمت هر بلوک برابر با 10 هزار دلار خواهد بود، بدین ترتیب برای خرید ماژول‌ هایی که یک نمایشگر 4K را تشکیل می ‌دهند، باید 720 هزار دلار هزینه کنید.

نظرات
4.7 /5 20 5 1
ارسال نظر